Кина Целосно автоматско дува калапи машина добавувачи и производители | Joysun

Целосно автоматско машина дува калапи

Краток опис:

With the capacity of 2000-4000 per hour, Small bottle automatic blow molding machine can blow the bottles of the volume less than 2L, and the bottle diameter fromФ28—Ф30. Features: Automatic blow molding machine is designed uniquely with the innovative and reasonable mechanical structure. During the whole producing process, the bottles mouth faces down to avoid being overheated in the process of heating, which extends the application widely used. We adopt the cheap compressed air as driving ...


  детали за производот

  Тагови производ

  Со капацитет од 2000-4000 на час, мала шише автоматски удар калапи машина може да се удар на шишиња на обемот помалку од 2L, а дијаметарот на шише fromФ28-Ф30.

  11

  карактеристики:

  Автоматска удар лиење е уникатно дизајнирани со иновативни и разумни механички структура. Во текот на целиот процес на производство, устата шишиња свртен надолу за да се избегне се прегрее во процесот на греење, кој се протега на примената широко користени. Ние донесе евтини компримиран воздух како движечка сила, со примена на ажурирани технологија Саладин да се контролира автоматски; параметар претходно поставување, вграден во авто-дијагностика, аларм и LCD дисплеј функција. Екран на допир е донесен човечки интерфејс, пријателски и видливи, кои се лесно да се научат. 

  21

  Образувам до структура

  На едно е да се контролира дејството на предобликот пренесување на структура. Ако има премногу преформи во тунелот, движење ќе биде запрен; ако не е доволно, таа ќе добие преформи автоматски од образувам пренесување на структура. 

  22

  греење тунел

  Образувам греење структура е составен од три групи на греење тунел во серии и еден вентилатор. Секој греење тунел е инсталиран со 8 парчиња далеку ултра црвени и кварц осветлување цевки кои се распоредени на секоја страна на греење тунел.

  23

  Мувла затворање уред

  Таа се наоѓа во средишниот дел на машината и се состои од мувла затворање цилиндар, се движат дефиниција и фиксни дефиниција, и др две половини од мувла се фиксни на фиксна дефиниција и соодветно се движат дефиниција.

  24

  Саладин систем за контрола

  Саладин систем за контрола може да се види од температурата на образувам и ако сите постапки се завршени според програмите за поставување, ако не, системот автоматски ќе запре за да се избегне грешка се шири. Покрај тоа, постојат грешка причина совети за екран на допир.

  25

  удар структура

  Благодарение на донесување на дното-удар структура, устата шише е секогаш свртена надолу за да се спречи од загадувањето на прав и валканост.

  26

  систем за одвојување на воздухот

  дува воздух и да работи на воздухот се одделени една од друга. . Ако клиентот е во состојба да го користите чиста дува воздух, тоа ќе се обезбеди производство на шишиња чиста најмногу.

  конфигурација:

  Саладин: MITSUBISHI

  Интерфејс и екран на допир: MITSUBISHI или HITECH

  Електромагнетниот: BURKERT или EASUN                                                                              

  Пневматски цилиндар: ФЕСТО или LINGTONG

  Филтер комбинација регулатор / подмачкувач: ФЕСТО или SHAKO

  Електрични компонента: SCHNEIDER или DELIXI                                                             

  Сензор: OMRON или DELIXI

  Инвертер: АББ или DELIXI или Dongyuan

   

  Техничка спецификација:

  Точка

  единица

  JSD-Ⅱ

  JSD-Ⅳ

  JSD-Ⅵ

  Максимален капацитет

  БПХ

  2000

  3500

  4800

  волумен шише

  L

  0,2-2,0

  0,2-2,0

  0,2-1,5

  дијаметар вратот

  mm

  Ф28-Ф30

  Ф28-Ф30

  Ф28-Ф30

  дијаметар шише

  mm

  Ф20-Ф100

  Ф20-Ф100

  Ф20-Ф100

  висина шише

  mm

  ≦ 335

  ≦ 320

  ≦ 320

  мувла празнина

   

  2

  4

  6

  отворање калапи

  mm

  150

  140

  150

  Просторот меѓу шуплини

  mm

  128

  190

  190

  стегање сила

  N

  150

  300

  450

  Должина на истегнување

  mm

  ≦ 340

  ≦ 340

  ≦ 340

  Општи енергија

  KW

  16.5 / 10

  24.5 / 16

  33/22

  делот за контрола на температурата

  зона

  8

  8

  8

  Напон / фаза / фреквенција

   

  380V / 3 / 50HZ

  380V / 3 / 50HZ

  380V / 3 / 50HZ

  Главна димензија машина

  mm

  2900 (L) * 2000 (W) * 2100 (H) 2950 (L) * 2000 (W) * 2100 (H)

  4300 (L) * 2150 (W) * 2100 (H)

  Тежина

  Килограм

  2600

  2900

  4500

  Транспортни димензија

  mm

  2030 година (L) * 2000 (W) * 2500 (H) 2030 година (L) * 2000 (W) * 2500 (H)

  2030 година (L) * 2000 (W) * 2500 (H)

  подвижна маса

  Килограм

  280

  280

  280


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас